• ادرس: سعدی جنوبی - کوچه فخرایی - پاساژ صدقی نژاد- طبقه همکف - پلاک 11
  • شماره تماس : 33933474-36614270

گیربکس صنعتی چیست؟ انواع و اجزای آن

خانه  »  بلاگ   »   گیربکس صنعتی چیست؟ انواع و اجزای آن

گیربکس صنعتی چیست؟ انواع و اجزای آن

گیربکس صنعتی کاهنده چیست و معرفی انواع و اجرای آن نحوه نصب و نگهداری انواع گیربکس های خورشیدی سافت مستقیم هلیکا، ساده و مخروطی.

تحویل فوری
خدمات پس از فروش
کیفیت بالا
مشاوره

گیربکس صنعتی کاهنده دارای انواع مختلفی می باشند ک اگر بخواهیم بر اساس نوع چرخ دنده دسته بندی کنیم،این محصول به سه نوع گیربکس خورشیدی، شافت موازی و نود درجه دسته بندی می شوند و اگر بخواهیم بر اساس نسبت تبدیل میزان و گشتاور دسته بندی کنیم به سه نوع : دو محور، سه محور و چهار محور دسته بندی می شوند. انواع چرخ دنده هم در این گیربکس سه نوع هلیکا، ساده و مخروطی می باشند.

اجزاء گیربکس صنعتی

در مورد اجزاء گیربکس صنعتی کاهنده می توان به مواردی همچون پوسته، سیل و آب بندی چرخ دنده های ابتدایی و انتهای، محور های ورودی و خروجی، سیستم گردش روغن و در برخی موارد خاص می توان به یاتاقان بندی خروجی شاره کرد. برند هایی که در بازار موجود می باشند می توان SEW آلمان، FLENDER، ترکیه yilmaz و برندهای دیگری از کشورهای روسیه و چین اشاره کرد.

اجزاء گیربکس صنعتی

انتخاب مناسب این محصول

فاکتورهایی که در انتخاب گیربکس صنعتی کاهنده می تواند تاثیر گذار باشند میتوانیم به مواردی مثل گشتاور و توان مورد نیاز اشاره کرد. نسبت تبدیل مناسب بار، بار محوری و شعاعی روی شفت خروجی، محل نصب، ابعاد نصب، نحوه نصب و ساعات کاری که گیربکس صنعتی در طول روز خواهد داشت.

مزایا و معایب گیربکس صنعتی کاهنده

در مورد مزایا و معایب گیربکس صنعتی باید بگوییم که با وجود شفت ورودی قابلیت کوبل به همراه چرخ زنجیر، تسمه و انواع الکتروموتور و هیدروموتور دارا هستند و همچنین در برخی از این محصول قابلیت پولی اتصال الکتروموتور کوپل مکی که همین امر در انجام تعمیرات در خط را برای کاربر فراهم خواهد کرد. این محصول دارای دوام و استحکام بالا و قابلیت استفاده در کارهای سنگین را دارند.

نحوه نصب این محصول

نحوه نصب به این صورت می باشد که گیربکس های صنعتی در قسمت ورودی و خروجی دارای شفت می باشند و جهت نصب الکتروموتور تجهیز باید روی شاسی نصب شوند. هنگام نصب گیربکس های کاهنده باید علایم گیربکس توجه کرد به طوری که در گیربکس های صنعتی کاهنده برای نصب پولی، تسمه، چرخ و زنجیر و یا کوپلینک باید محورهای شفت کاملا موازی و با فاصله مناسب قرار بگیرند. همچنین بعد از نصب باید غلظت و میزان روغن گیربکس مورد بررسی قرار گرفته و دمای آن در هنگام کار کنترل شود.

مشکلات رایج گیربکس های صنعتی

مشکلات رایجی که گیربکس های صنعتی کاهنده دارند می توان به مواردی مثل صدای غیر عادی در این محصول که می توان ناشی از مقدار کم بودن روغن، خرابی خار و یا جای خار، شل بودن و یا تراز نبودن محل نصب و ایراد در چرخ دنده ها اشاره کرد. لرزش غیر عادی در گیربکس های صنعتی می توان ناشی از شل بودن اتصالات و کوپلینک، شل بودن محل نصب گیربکس، وجود جرم خارجی، اسیب دیدگی و توان کم الکتروموتور باشد.

دمای بالای گیربکس صنعتی کاهنده در صورت کم بودن مقدار و یا غلظت روغن و یا توان بالای الکتروموتور اتفاق می افتد. نشد روغن در این محصول ناشی از میزان زیاد روغن، شل بودن و یا خرابی در پوش و همچنین خرابی آب بندها باشد.


باعث افتخاره که مارا در شبکه های اجتماعی دنبال می کنید

اینستاگرام

برای مشاوره انتخاب نوع محصول مورد نظر و قیمت آن با کارشناسان گروه صنعت کار تماس حاصل فرمایید.

tel : 021-33933474

tel : 021-33950820

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صنعت کار است