• ادرس: سعدی جنوبی - کوچه فخرایی - پاساژ صدقی نژاد- طبقه همکف - پلاک 11
  • شماره تماس : 33933474-36614270

خانه / تاسیسات صنعتی / سمپاش

سمپاش

سمپاش

سمپاش صنعت کار یکی از ادوات مهم در حوزه کشاورزی است که عملیات مبارزه با آفات و علف های هرز را با استفاده از آن مدیریت مینمایند.
برای استفاده از سمپاش ، فرقی ندارد که شما یک کشاورز حرفه ای با یک زمین کشاورزی بزرگ باشید یا یک فرد با فعالیت محدود و مالک چندین گلدان کوچک در منزل یا محیط کار.مسئله مهم مبارزه با آفات با استفاده از سمی است که بوسیله سمپاش بر روی گیاهان اسپری میشود.امروزه به منظور افزایش سرعت پخش سم چه در محیط های بزرگ کشاورزی و چه در محیط های کوچک و محدود خانگی ، استفاده از دستگاه های سمپاش صنعتی و یا خانگی رواج یافته است که ضریب اطمینان پخش سم به تمامی قسمت های گیاه را بطور قابل توجهی نسبت به روش های سمپاشی قدیمی تر ، افزایش میدهد.
خرید سمپاش با توجه به تنوعی که دارند ، برای افراد تازه کار و ناوارد ممکن است چالش ایجاد نماید که ما در صنعت کار سعی نموده ایم برای شما انواع دستگاه های سمپاش را شرح دهیم تا با داشتن دانش کافی در این زمینه ، بتوانید بهترین انتخاب را برای مصرف خود داشته باشید..
سمپاش ها در انواع و اشکال مختلفی ساخته میشوند .استفاده از سمپاش در سطوح محدود و کوچک محدود به استفاده از انواع سمپاش دستی ، سمپاش استوانه ای و یا سمپاش پشتی غیر موتوری میگردد.
اما در استفاده های گسترده کشاورزی و باغ ها ، استفاده از سمپاش به انواع سمپاش موتوری پشتی ( اتومایزر و لانسی) ، سمپاش تراکتوری ، سمپاش چرخدار(فرغونی)، سمپاش زنبه ای و یا حتی هواپیمای سمپاش تقسیم بندی میگردد.
بر اساس آزمایش های مختلف ، انواع سمپاش فرغونی و سمپاش پشت تراکتوری به علت کمتر باد بردگی سموم ، عملکرد مناسب تری نسبت به سایر انواع سمپاش دارند .اما در کنار این نکته مثبت ، عدم سهولت تردد در مزارع را از نکات منفی آن میتوان یاد کرد.
برترین نوع سمپاشی در مزارع در حوزه یکنواختی پاشش مربوط به سمپاش میکرونر میباشد .سمپاش اتومایزر نیز از لحاظ کاهش میزان آسیب در سطح مزرعه و محصول ، بالاترین امتیاز را از آن خود نموده است .از متداول ترین انواع سمپاش میتوان به سمپاش های پشت تراکتوری اشاره نمود.

یک سم پاش خوب چه شرایطی دارد

به منظور سمپاشی استاندارد ، لازم است تا دستگاه سمپاش مورد استفاده از استانداردهایی برخوردار باشد من جمله :
• داشتن موتور پرقدرت در مدل های موتوری
• داشتن تلمبه قوی در مدل های دستی
• قابلیت پخش یکنواخت سم
• کیفیت بالا
• قیمت مناسب

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صنعت کار است