• ادرس: سعدی جنوبی - کوچه فخرایی - پاساژ صدقی نژاد- طبقه همکف - پلاک 11
  • شماره تماس : 33933474-36614270

موتور برق بنزینی

خانه  »  اسلایدر کشاورزی   »   کشاورزی   »   محصولات   »   موتور برق بنزینی

موتور برق بنزینی

انواع موتور برق بی صدا ژنراتور گازوئیلی، بنزینی، خانگی، مسافرتی، دیزلی و بی صدا از برندهای ایرانی و چینی با قیمت عالی گروه صنعت کار.

تحویل فوری
خدمات پس از فروش
کیفیت بالا
مشاوره

0
(0)

یکی از تجهیزات پر کاربرد در تمامی حوزه ها موتور برق است. امروزه به دلیل نوسانات برقی، نبود و قعطی آن در مناطق مختلف مثل کارخانجات، زمین های کشاورزی و همچنین مناطق مسکونی استفاده از تجهیزاتی مانند ژنراتورها امری حیاتی به حساب می آیند. یکی از این تجهیزات ژنراتور برق یا است که می توان به کمک آن برق مورد نیاز را جهت استفاده تامین کرد. در ادامه با انواع این تجهیز، راه اندازی و تمامی برندهای موتور برق که در گروه بازرگانی صنعت ارایه می شوند را آشنا خواهیم کرد.

انواع موتور برق برحسب سوخت مصرفی

موتور های برقی از نظر سوخت مصرفی به سه دسته بنزینی، گاز سوز و گازوییلی تقسیم می شوند.

موتور برق بنزینی

یکی از متداولترین و پر کاربردترین موتور های برق بنزینی می باشد. به دلیل دسترسی آسان به سوخت بنزین به راحتی می توان این تجهیز را تهیه و استفاده کرد. لازم به ذکر است که به هیچ وجه نبایداین موتورها را در محیط های بسته راه اندازی کرد. دلیل این امر آن است که این تجهیز به دلیل سوخت بنزینی آن باعث تولید گازهای خطرناکی نظیر مونواکسید کربن شده و به شددت برای انسان ها مضر می باشد.

موتور برق بنزینی

کاربرد موتورهای برق بنزینی

از کابردهای موتور برق بنزینی می توان به استفاده در مصارف خانگی، جوشکاری و در جایی که برق قطع می باشد به راحتی می توان از این تجهیز استفاده کرد. از مزایای این تجهیز می توان به دسترسی سریع به سوخت، حمل و نقل آسان، قیمت مناسب در زمان خرید و هزینه نگهداری پایین اشاره کرد.

ژنزاتور گاز سوز

یکی دیگر از موتورها که وظیفه تامین برق مورد نیاز ما را انجام می دهد سوخت مصرفی آنها را گاز تامین می کند. کاربرد این ژنراتورها اغلب در کارخانجات و بیشتر در مصارف صنعتی بزرگتر می باشد. موتور های برقی گاز سوز به گونه ای طراحی شده اند ک مصرف سوخت آنها کمتر و باعث آلودگی کمتری در هوا می شود.

سوخت گازوییلی یا دیزلی

موتور برق دیزلی یا گازوییل سوخت راندمان بیشتر و بالاتری نسبت به بنزینی آن دارد. در ژنراتور های بنزینی سوخت به کمک شمع مشتعل شده و راه اندازی می شود اما در موتورهای گازوییلی یا دیزلی مشتعل کردن سوخت با هوا و فشار معین انجام می شود.

موتور برق گازوییلی

انواع موتور برق بر اساس راه اندازی

موتور برقها بسته به مکانیزم و عملکردی که دارند راه اندازی آنها می تواند متفاوت باشد.

دستی یا هندلی

معمولا کار راه اندازی در موتور برق بنزینی به وسیله هندل و دستی انجام می شود. به عبارتی راه اندازی این تجهیز به وسیله نیروی انسانی انجام می شود.

استارتی

موتور برق های بزرگ کار راه اندازی به وسیله سوییچ انجام خواهد شد. عملکرد این ژنراتورها به صورتی می باشد که پس از چرخاندن سوییچ انرژی ذخیره شده در باطری آزاد شده و باعث راه اندازی ژنراتور می شود. لازم به ذکر است که در تمامی ژنراتور برق سیستم راه اندازی هندلی وجود دارد.

انواع موتور برق بر حسب برق مصرفی

انواع دیگری برای انتخاب موتور وجود دارد بر اساس نوع مصرفی برق که می تواند تک فاز و یا سه فاز باشد.

تک فاز

یکی از رایج ترین برق مصرفی تک فاز است. استاندارد برق مصرفی در ایران 220 ولت می باشد.

موتور برق سه فاژ

این نوع برق بر خلاف برق تک فاز از سه فاز و یک عدد نول تشکیل شده است. در جایی که مصرف برق 3 فاز باشد به راحتی می توان از موتور برق سه فاز استفاده کرد.

انواع ژنراتور یا موتور برق بر اساس اندازه و صدای آن در حین کار

موتور برق های زیادی در بازار موجود و قابل ارایه می باشد. اندازه این تجهیزات یکی از مواردی است که برای انتخاب آن در جایی که می خواهیم از آن استفاده کنیم بسیار مهم است. به عنوان مثال موتور برق های کوچک انتخاب خوبی برای مصارف خانگی می باشد. مدل جدید این تجهیزات کاملا بی صدا و یا به عبارتی سایلنت می باشد.

نکات مهم در هنگام راه اندازی ژنراتور های برق

در هنگام راه اندازی و استفاده از موتور یا ژنراتور های برق باید نکاتی را رعایت کنیم تا هم تجهیز ما دچار خرابی نشود و هم در هنگام استفاده دچار اسیب نشویم:

  • بهترین حالت بهره برداری از موتورهای برق بار پیشنهاد شده آن می باشد.  استفاده از ژنراتور برق در حداکثر توان در زمان‌های طولانی ممکن است به تجهیز ما آسیب برساند.
  • انتخاب ژنراتور برق پربازده برای بهره برداری دراز مدت و متناسب با گشتاور مکانیکی مورد نیاز ما
  • به حداقل رساندن اصطکاک قطعات مکانیکی متصل به موتورهای برق‌
  • استقرار ژنراتور برق‌ می باید طوری باشد که گرمای ساتع شده از آن به راحتی تهویه شود.

امتیاز به محصول و پست

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

اولین نفری باشید که امتیاز می دهید.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صنعت کار است