• ادرس: سعدی جنوبی - کوچه فخرایی - پاساژ صدقی نژاد- طبقه همکف - پلاک 11
  • شماره تماس : 33933474-36614270

خانه  »  اسلایدر کشاورزی   »   کشاورزی   »   موتور برق

موتور برق

موتور برق که با نام ژنراتور برقی یا مولد الکتریکی نیز شناخته می‌شود، دستگاهی است که عکس عمل موتور الکتریکی را انجام می‌دهد یعنی نیروی مکانیکی را به الکتریسیته یا انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند.

تأمین نیروی مولد مکانیکی در موتور برق ژنراتور از طریق انرژی حاصل از احتراق سوخت در یک موتور احتراق داخلی است که با توجه به این موضوع دستگاه موتور برق به سه دسته اصلی موتور برق بنزینی ، موتور برق گازسوز و موتور برق دیزلی تقسیم می‌شود.

معمولاً موتور برق‌های بنزینی که سایز و اندازه کوچک و همچنین توان کمتری نسبت به نوع دیزلی دارند و برای تأمین برق محل‌های کوچک مثل خانه یا باغ و باغچه ای که امکان دسترسی به برق شهری را ندارند و همچنین تأمین برق به صورت پرتابل (نوع کیفی قابل حمل و کوچک) مورد استفاده قرار می‌گیرند، سری‌های جدید این دستگاه‌ها موتور برق بی صدا بوده و سر و صدای کمی تولید می‌کنند. از ژانراتورهای دیزل که با سوخت گازوئیل کار می‌کنند در صنایع و مصارف با زمان و توان کارکرد بالا استفاده می‌شود.

اجزا:

بیشتر موتور برق های بنزینی از اجزای اصلی زیر تشکیل شده‌اند که در یک فریم فلزی قرار گرفته‌اند:

1.موتور احتراق داخلی: جزء اصلی و تأمین کننده نیروی مکانیکی مورد نیاز است. حجم موتور با توان دستگاه رابطه مستقیم دارد و همان‌طور که گفته شد با بنزین، گاز یا گازوئیل کار می‌کند.

2.آلترناتور: که نوعی دینام است و از روتور، استاتور و دیود تشکیل شده است. این قطعه که در خودروها نیز وجود دارد وظیفه تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی با جریان متناوب را برعهده دارد.

3.پنل کنترل: تنظیم و راه اندازی دستگاه از این قسمت انجام می‌شود.

4.مخزن سوخت: سوخت مورد نیاز موتور که در اینجا بنزین است در این مخزن نگهداری شده و از طریق سیستم سوخت به موتور انتقال پیدا می‌کند.

5.خروجی‌ها: از این قسمت برق تولید شده توسط دستگاه به وسایل تغذیه کننده رسانده می‌شود.

علاوه بر قطعات فوق قسمت‌های دیگری مثل سیستم‌های خنک‌کننده، سیستم‌های روان‌کاری و روغن‌کاری و شاسی نیز جز بخش‌های ژنراتورها هستند که در ژنراتورهای دیزلی اهمیت بیش‌تری دارند.

موتور برق(ژنراتور برق)موتور برقی بی صدا

جهت مشاوره فنی و استعلام قیمت انواع موتور برق با کارشناسان صنعت کار تماس حاصل فرمایید.

کاربرد

  • پشتیبان برق خانه: در دنیای امروز زندگی بدون نیروی برق تقریباً غیرممکن شده است. اگر برق شهری به هر دلیل قطع شود دستگاه موتور برق بنزینی می‌تواند تا زمان وصل دوباره، انرژی الکتریکی را تأمین و وضعیت را در حالت عادی نگه دارد.
  • نیروی برق در هر مکانی: موتور برق بنزینی قایل حمل می‌تواند در محل‌هایی که کابل کشی نشده و برق شهری وجود ندارد مثل زمین‌های کشاورزی، باغچه‌ها یا ویلاها برای تأمین انرژی الکتریکی ابزارهایی مثل اره، دریل و همچنین روشنایی محل مورد استفاده قرار بگیرد.
  • موتور برق کارگاهی: در بسیاری از محل‌های کارگاهی و برای انجام کار با ابزارآلات مختلف نیاز به برق است که اگر دسترسی به برق شهری ممکن نباشد نوع پیشرفته موتور برق بنزینی می‌تواند برق دستگاه‌ها را حتی برای کارهای سنگین و زمان طولانی تأمین نماید.
  • تأمین برق در سفر و کمپینگ: اگر برای تفریح و استراحت از شهر خارج شوید و به دل طبیعت بروید، موتور برق‌های کوچک و قابل حمل (موتور برق کیفی) می‌توانند نیروی برق مورد نیاز برای وسایل مختلف و روشنایی در طول کمپ را تأمین نماید. موتور برق‌های کیفی مسافرتی با وزن کم (حدود ۲۰ کیلوگرم)، مصرف سوخت پایین و صدای کم‌تر نسبت به موتور برق بنزینی چرخ‌دار به راحتی قابل حمل و جابجایی‌اند.

برندهای موتور برق بنزینی و دیزلی

موتور برق هوندا دایشین Daishin Honda

موتور برق گرین پاور Green Power

موتور برق هوندا Honda

موتور برق هیوندای Hyundai

موتور برق کاما Kama

موتور برق راتو Rato

موتور برق روبین Robin

موتور برق بنزینی سنسی Senci

موتور برق بنزینی چینی جیانگ دانگ Jiang Dong

جهت مشاوره فنی و استعلام قیمت انواع موتور برق با کارشناسان صنعت کار تماس حاصل فرمایید. شماره تماس : 33933474-36614270

311 بازدید

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صنعت کار است