• ادرس: سعدی جنوبی - کوچه فخرایی - پاساژ صدقی نژاد- طبقه همکف - پلاک 11
  • شماره تماس : 33933474-36614270

بوستر پمپ

خانه  »  تاسیسات   »   بوستر پمپ

بوستر پمپ

لیست قیمت خرید بوستر پمپ آبرسانی و آتشنشانی و خانگی, تکفاز, سه فاز و کاتالوگ مشخصات فنی - شماره تماس 33933474 - 36614270

تحویل فوری
خدمات پس از فروش
کیفیت بالا
مشاوره

0
(0)

بوستر پمپ دستگاه یکپارچه ای متشکل از یک یا چند الکتروپمپ است که به طور موازی یه یکدیگر ملحق شده اند تا با کاهش فشار سیستم، یک یا چند الکتروپمپ به صورت نوبتی روشن شوند و با افزایش فشار نیز یک یا چند الکتروپمپ به همان ترتیبی که روشن شده اند، خاموش گردند. بوسترپمپ از نقطه نظر تثبیت فشاربه بوسترپمپ دور ثابت و بوسترپمپ دور متغیر طبقه بندی می شوند.

موارد استفاده از بوسترپمپ

جهت تامین و تنظیم فشار آب در آبرسانی، آتش نشانی و آبیاری فضای سبز در شهرها، شهرک ها، مجتمع های مسکونی، ساختمان های بلند مرتبه، فرودگاه ها، بیمارستان ها، شبکه های مختلف آب شهری، مراکز مختلف صنعتی و آبیاری تحت فشار در مزارع مکانیزه از بوسترپمپ استفاده می شود.

اجزای اصلی بوستر پمپ

اجزای اصلی مشترک بوستر پمپ دور ثابت و دورمتغیر عبارتند از: مجموعه الکتروپمپ ها، بخش مکش، بخش دهش و شاسی اصلی. سایر اجزای اصلی بوسترپمپ های دور ثابت را تابلوی کنترل و فرمان دور ثابت، منبع دیافراگمی و پرشرسوئیچ های حداقل و حداکثر فشار تشکیل می دهند و اجزای مشابه در بوسترپمپ های دور متغیرعبارتند از: تابلوی کنترل و فرمان دور متغیر و پرشر ترانسمیتر.

مجموعه الکتروپمپ ها: الکتروپمپ های یک بوسترپمپ که به صورت موازی روی یک شاسی اصلی در کنار یکدیگر قرار دارند، مجموعه الکتروپمپ های یک بوسترپمپ راتشکیل می دهند.

بخش مکش: بخش مکش بوسترپمپ شامل یک کلکتور لوله ای است که به واسطه شیرآلات و اتصالات مورد نیاز به مکش الکتروپمپ ها و خروجی مخزن ذخیره آب متصل می گردد. شیرآلات و اتصالات این بخش عبارتند از: شیر قطع و وصل، صافی، لرزه گیر، فلنج و مهره ماسوره.

  • بخش دهش: بخش دهش نیز مشابه یک کلکتور لوله ای است که به وسیله شیرآلات و اتصالات لازم از خروجی الکتروپمپ ها به شبکه مصرف متصل می شود.شیرآلات این بخش نیز عبارتند از: شیر قطع و وصل، شیر یک طرفه، لرزه گیر، فلنج و مهره ماسوره.
  • شاسی اصلی: برای یکپارچه نمودن بوسترپمپ، مجموعه الکتروپمپها، بخش مکش، بخش دهش، و تابلوی کنترل و فرمان بر روی یک شاسی اصلی نصب می گردند.
  • منبع دیافراگمی: به واسطه لوله یا اتصال قابل انعطاف بهکلکتور دهش بوسترپمپ متصل می گردد و فقط در بوسترپمپ های دور ثابت مورد استفاده قرارمی گیرد.
  • پرشر سوئیچ:  در بوسترپمپ های دور ثابت از دو پرشر سوئیچ برای کنترل فشار حداقل و حداکثر سیستم استفاده می شود
  • پرشر ترانسمیتر:  در بوسترپمپ های دور متغیر برای کنترل کاملا ثابت فشار آب فقط یک پرشر ترانسمیتر به کار می رود.

بوستر پمپ خانگی

از پرکاربرد ترین بوستر پمپ‌ها می‌توان بوستر پمپ خانگی را نام برد که در مجتمع‌های مسکونی بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دستگاه برای آبرسانی و بالا بردن فشار آب برای واحدهای مجتمع مسکونی که در ارتفاعات بالا قرار دارند یا اینکه تعداد واحدهای مصرف کننده بسیار بالاست استفاده می‌شوند و میزان آب مصرفی آنها را تأمین می‌کند. وجود بوستر پمپ در چنین مجتمع‌هایی بسیار واجب می‌باشد اما در خانه‌های عادی پمپ‌های آب معمولی نیز پاسخگو می‌باشد و هیچ نیازی به بوستر پمپ وجود ندارد.

بوستر پمپ خانگی به دلیل ویژگی‌های خاص خود در مکان‌هایی همچون آپارتمان، مجتمع مسکونی و ویلاهای بزرگ به کار گرفته می‌شود.

بوستر پمپ خانگی

کدام نوع بوستر پمپ آب خانگی است؟

بوستر پمپ‌های آبرسان به دلیل اینکه اغلب در مجتمع‌های مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرند به بوستر پمپ خانگی معروف شده اند. این نوع بوستر پمپ‌ها به دو گروه دور متغیر و دورثابت تقسیم می‌شوند که هر کدام دارای ویژگی‌ها و کاربردهای متفاوتی می‌باشند.

بوستر پمپ خانگی دور متغیر: با توجه به اینکه در مجتمع‌های بزرگ با واحدهای زیاد و میزان مصرف آب نوسانی فشار آب پایین بوده و آب مصرفی واحدها ممکن است تأمین نشود؛ ضروری است که سیستمی برای تقویت و یکنواخت کردن فشار آب مخصوصاً در زمان‌های اوج مصرف به کار گرفته شود. برای رفع این مشکل باید تجهیزات پمپاژ آب استفاده شود که بوستر پمپ دور متغیر نام دارد. این سیستم به ما کمک می‌کند تا هم فشار آب استاندارد تأمین شود و هم مصرف برق نیز به بهترین نحو ممکن انجام شود و دلیل این امر این است که پمپ‌ها با توجه به مصرف در زمان مورد نیاز استفاده می‌شود.

بوستر پمپ خانگی دور ثابت: در بوستر پمپ خانگی دور ثابت سوئیچ های فشار به کار گرفته شده اند. سوئیچ فشار دارای قابلیت فرمان نوبتی و اضافه شدن پمپ‌ها به شبکه مصرف بر حسب نیاز می‌باشد. در این حالت هر یک از پمپ‌ها با توجه به فشار پمپ قبلی و اختلاف فشار میانشان تنظیم می‌شود که باعث می‌شود کنترل دبی و فشار متعادل و بهینه شکل بگیرد. بوستر پمپ‌های خانگی دور ثابت از برق تک فاز، سه فاز و یا در مواقع مورد نیاز از ترکیب این دو استفاده می‌کند. موتورهای الکتریکی سیستم در حالت پیشرفته‌تر به صورت نوبتی می‌تواند روشن و خاموش شود که در این حالت کنترل فشار فقط با استفاده از دو سوئیچ فشار صورت می‌گیرد. یکی در حالت حداکثر و دیگری در حداقل فشار به کار گرفته می‌شود.

برای اطلاعات و مشاوره قیمت بوستر پمپ و لوازم جانبی ان با گروه صنعت کار تماس حاصل فرمایید

امتیاز به محصول و پست

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

اولین نفری باشید که امتیاز می دهید.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صنعت کار است