• ادرس: سعدی جنوبی - کوچه فخرایی - پاساژ صدقی نژاد- طبقه همکف - پلاک 11
  • شماره تماس : 33933474-36614270

خانه  »  اسلایدر صنعتی   »   خدمات ما   »   صنعتی   »   محبوبترین ها   »   پمپ اسید شویی پلیمری

پمپ اسید شویی پلیمری

پمپ اسید شویی پلیمری به دلیل تنوع بسیار زیاد سیالات شیمیایی ، از نظر خواص شیمیایی (اسیدی ، بازی ، نمک و غیره…) و فیزیکی (درجه حرارت ، سایش ، غلظت و …) دارای عملکردهای متفاوت در برابر خوردگی بوده و در حال حاضر متنوع ترین خانواده پمپ را با متریال های گوناگون و ساختار فیزیکی و مکانیکی متفاوت شامل می شوند. در صنایع شیمیایی ، بیشترین استفاده را از انواع پمپ های فرایندی به ویژه پمپ های گریز از مرکز دارن.

پمپ اسید شویی

پمپ های سانتریفوژ شیمیایی

پمپ اسید شویی و انتخاب متریال ساختمانی برای آنها. به طور کلی پمپ های اسید را می توان به دو گروه عمده زیر طبقه بندی نمود :

پمپ های اسید فلزی

پمپ اسید شویی فلزی از متریال های فلزی مانند : برنز ، آهن ، انواع چدن ، آلیاژهای فولاد (alloy steel) ، استنلس استیل های 316 ، 304 و سوپر آلیاژها مانند مویل ، تیتانیوم ، Duplex , Hast alloy ها و غیره ساخنه می شوند.

سیالات اسید، بر حسب درصد غلظت درجه حرارت و یا عوامل دیگری مانند ترکیبات چند محلول ، واکنش های متفاوتی روی متریال ها از نظر خوردگی ، سایش و غیره نشان می دهند، بنابراین هنگام انتخاب پمپ ها باید متریال ساختمانی آنها با دقت مطالعه کامل ، بررسی و انتخاب شود.

به عنوان مثال، برای انتقال اسید سولفوریک (H2SO4) , می توان از پمپ های فلزی به صورت زیر استفاده نمود.یه عنوان مثالی دیگر، بر حسب نوع و غلظت نمک های موجود در آب دریا، می توان از آلیاژهای برنز، استیل 316 و Super Duplex ها استفاده نمود.به دلیل متفاوت بودن غلظت و انواع نمک ها، املاح و عناصر شیمیایی موجود در اقیانوس ها، دریاها، خلیج ها و دریاچه ها، برای پمپ های آب دریا از سه متریال نام برده در بالا انتخاب خواهد شد.

پمپ های اسید غیر فلزی

بزرگترین خانواده پمپ های اسید شویی غیر فلزی را، پمپ های پلیمری تشکیل می دهند؛ و در برخی مواقع از متریال های شیشه، سرامیک، کربن و لاستیک نیز بر حسب شرایط خاص خوردگی، سایش یا حرارت استفاده می شوند.

پمپ های پلیمری، عمدتا از جنس های، PVC , PE , PP PVDF و PTFE، که به صورت تراشکاری شده از بلوک این مواد و یا در متریال PTFE، این توضیح را باید اضافه کرد که تفلون خالص را توسط تراشکاری از بلوک و پلیمرهای PTFE, شامل PFA و FEP با تزریق داخل قالب میتوان ساخت.

پمپ اسید

ساختار و ساختمان پمپ های پلیمری

ساختار پمپ های اسید پلیمری از PVDF , PVC , GFP و PE بوده، که معمولا به دو صورت تزریقی ساده و محافظت شده توسط زره فلزی ساخته می شوند.

پمپ های ساده: این پمپ ها از تزریق مواد پلیمری بالا ساخته شده و فقط در قسمت یاتاقان بندی و شافت، فلزی می باشند.

نکته : کلیه قطعات در تماس با سیال، از پلیمر ساخته می شوند.

متریال های PE و PP برای مایعات خالص و تمیز تا حرارت 80 درجه سانتی گراد و متریال GFP (پلی پروپیلن با الیاف شیشه) و PVDF برای سیالاتی با خورندگی و سایش تا دمای 120 درجه سانتی گراد استفاده می گردند. پروانه، به صورت نیمه باز با کانال های نسبتا بزرگ، برای جریان سیال و به صورت یکپارچه و قوی ساخته می شوند.

در واقع پروانه، از تزریق مواد سبک و بالانس ساخته شده و به همراه پره های پشت پروانه، نیروهای محوری را برای طول عمر بلبرینگ ها و یاتاقان ها به حداقل می رساند.

از اورنگ ها و واشرهای ضد خورندگی (PTFE), به منظور آب بندی قطعات پمپ استفاده می شود که حتی در فشارهای بالا، این سیستم، آب بندی خوبی را ایجاد می کند. برای ساخت بوش روی شافت که با مایع در تماس است، از متریال های سرامیک ، Alloy 20 , Silicon carbid , Titanium , Hastalloy-B بر حسب نوع سیال و درجه حرارت و سایش استفاده خواهد شد.

پمپ اسید

مکانیکال سیل این پمپ ها، اغلب از نوع بیلوزی تفلونی است که در خارج پمپ نصب شده و برای مواد خورنده شیمیایی مانند اسید ها ، بازها ، نمک ها ، اکسیدکننده های قوی و دیگر سیالات شیمیایی کاربرد دارد. کلیه قطعات در تماس با مایع از جنس مقاوم ساخته شده اند.

این سیل ها در خارج پمپ نصب شده و به راحتی قابل تعویض می باشند.جنس سطوح از سرامیک 99/5 درصد در فیس ثابت و CFT در فیس متحرک ساخته می شوند.

نمونه ای از مکانیکال سیل بیلوزی تفلون

پمپ اسید پلیمری با پوشش محافظ فلزی : در این پمپ ها حلزونی پمپ، توسط پوشش زره مانند فلزی، محافظت و تقویت می گردد. این پوشش فلزی، مقاوت بالای پمپ در شرایط کاری سخت را ممکن ساخته و توانایی باز کردن اتصالات دیگر امکان پذیر می سازد.

این پوشش، احتیاج به تراز نمودن را کاهش داده و باعث استحکام بیشتر اتصالات لوله های مکش و رانش میگردد. پمپ های تفلونی (PTFE) : این پمپ ها، یکی از بهترین انواع پمپ های پلیمری، به منظور انتقال سیالات هستند؛ زیرا PTFE و مشتقات آن مانند FEP و PFA، هم در برابر خوردگی شدید و هم در برابر حرارت بالا، به صورت همزمان مقاوم می باشند.

نمونه ای از یک پمپ پلیمری تفلونی

پمپ های تفلونی به دو روش زیر ساخته می شوند :

الف) تراشکاری بلوک های تفلونی (PTFE) : در این روش، پمپ ها به صورت تراشکاری شده و یکپارچه، از بلوک های تفلونی ساخته می شوند؛ که به دلیل گران قیمت بودن مواد اولیه و روش ساخت، امروزه فقط در شرایط خاص و اجبار تولید می گردند.

ب) تزریق پلیمرها : در این روش، پمپ ها از پلیمرهای PTFE قابل تزریق مانند FEP و PFA که از خانواده PTFE بوده و یا پلیمرهایی که شرایط کارکرد مشابه و نزدیک به این متریال را دارند مانند PVDF, ساخته می شوند.

در حال حاضر، پمپ های روکش دار PFA و FEP برای طیف وسیعی از سیالات بسیار خورنده طراحی شده اند که در ساخت آنها، از تکنولوژی پیشرفته، برای پوشش دادن این پلیمرها استفاده گردیده است.این پوشش، بدنه فلزی پمپ را جدا ساخته و ساختمان آن، کاملا شبیه پلیمر پوشش داده شده است.

تکنولوژی بالا و پیشرفته پوشش دادن در شرایط فشار و درجه حرارت بالا، باعث یکنواختی در ضخامت پوشش و عدم وجود حفره، نداشتن حباب هوا و عدم مشکلات دیگر در لایه پوشش داده شده، می گردد.یک ویژگی بسیار مهم در ساخت این پوشش ها ایجاد شیار داخل پوسته فلزی به شکل ((دم کبوتری)) است که باعث محکم شدن پوشش به بدنه فلزی می باشد.

پمپ اسید

نحوه قرار گیری پوشش پمپ اسید و متریال بدنه در پمپ های تفلونی

پروانه این پمپ ها ، که معمولا از نوع باز می باشند دارای هسته فلزی و پوشش پلیمری با بالانس دینامیکی دقیق بوده که به خاطر هسته فلزی ، دارای مقاومت مکانیکی بسیار بالایی هستند.


پمپ اسید شویی ( پروپیل ) که ساخته شده از مواد خاص هستند در برابر سیالاتی که دارای خاصیت خوردگی هستند مقاوت بالایی دارد . یکی از موارد مصرف بسیار زیاد پمپ اسید شویی در صنایع شیمیایی می باشد.

پمپ های اسید شویی دارای دو نوع متریال فلزی و متریال غیر فلزی هستند که گروه بازرگانی صنعت کار فروش خود را در گروه دوم یعنی پمپ اسید شویی غیر فلزی به طور گسترده بین مشتریان و همکاران در پیش دارد.


قطعات استفاده شده در پمپ اسید شویی

محفظه که به آن casing ‘گفته می شود

پروانه و یا impelle که به صورت باز و یا نیمه باز می باشد

شافت پمپ که وظیفه انتقال نیرو از موتور به پروانه را دارد

سیل  که وظیفه آب بندی پمپ را دارد و برای پمپ اسید با مصارف گوناگون متفاوت است

کاربرد پمپ اسید

انتقال مایعات مثل اسید کلریدریک – اسید کلرفریک-اسید نیتریک — مواد رسوب زدایی – قلیایی(کلردار) – حلال های نفتی – آبکاری – مواد شوینده – آب نمک و…

اسید سولفوریک

بیشترین استفاده از انواع اسید در ایران و در کل جهان از اسید سولفوریک می باشد که برای پمپاژ این نوع از پمپ اسید استفاده می شود. اسید سولفوریک از سولفیدهای فلزهای مخصوص و گازهای حاوی گوگرد ساخته می شود.

برای تولید اسید سولفوریک پمپ های سانتریفیوژ عمودی و افقی گوگرد مایع را در دماهای مختلف به حرکت در می آورند. در واقع سولفوریک یک اسید تهاجمی می باشد که در غلظت های مختلفی استفاده می شود که برای استفاده آن به وسیله پمپ اسید باید حتما با تولید کننده و فروشنده پمپ اسید برای انتخاب درست سیل های مکانیکی برای مقاومت در برابر خوردگی مشورت لازم را نمود. اسید سولفوریک می تواند بسیار شفاف و یا کدر باشد و بسیار پایدار و غیر قابل اشتعال است.

پمپ اسید

تمامی قطعات یدکی پمپ اسید از جمله پوسته – کفی – واسطه – پروانه – شفت – سر شلنگی – سیل موجود می باشد


باعث افتخاره که مارا در شبکه های اجتماعی دنبال می کنید.

اینستاگرام

جهت سفارش و یا مشاوره با گروه صنعت کار تماس حاصل فرمایید کارشناسان ما پاسخگو شما عزیزان خواهند بود حتی ایام تعطیل.

tel : 021-33933474

tel : 021-33950820

3,112 بازدید برچسب‌ها:,

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صنعت کار است